середа, 16 листопада 2016 р.

Фетрові іграшки

Всесвітній День ґудзиків


Картинки по запросу гудзика

Цікавий свято, про яке неодмінно здогадуються, а може навіть знають професійні кравці і їх уважні клієнти - «Всесвітній День ґудзиків», відзначається щорічно 16-го листопада. Віно було засновано американською організацією National Button Society, започаткованою в 1938-му році, ще в XX столітті.

неділя, 16 жовтня 2016 р.

Ідеї краваток)

Звідки ж узялася ця яскрава нісенітна ганчірочка? Вважається, що краватку ввів в традицію Людовик XIV, який був настільки захоплений дефіле хорватського кінного полку, в якому у кожного солдата на шиї була пов'язана кольорова хустка, що тут же побажав обзавестися дюжиною аналогічних. Втім, як виявилось, нове - це добре забуте старе: аналогічні шарфи або шийні хустки носили ще римські легіонери. Походження предмету позначилося на його назвах: українське "краватка" це трохи змінене французьке "крават", тобто "хорват", а російське "галстук" прийшло з німецької мови, де "хальстух" означає шийну хустку.

вівторок, 27 вересня 2016 р.

МК Желанніца



Назва Желанніца говорить сама за себе. За традицією ляльці що-небудь дарували і показуючи їй дзеркало говорили:
- Дивись яка ти красива, от тобі подаруночок, а ти за це виконай моє бажання.
Ляльку нікому не показували, довіряли їй свої таємниці і печалі, вірили, що вона дозволить виконати найпотаємніші бажання. Це одна з небагатьох ляльок, для якої підходять різні варіанти: на основі столбушки, хрестовини або берестяної основи. Також по-різному можна оформити голову, руки та одяг.

вівторок, 8 березня 2016 р.

Історія виникнення свята 8 березня - міжнародного жіночого дня



Історія 8 Березня - це історія як жінки боролися за свої права.
Напевно, багато хто з вас не знає історію свята, яке ми так завзято і щорічно відзначаємо 8 Березня. А починалося все так .
Вже в стародавньому Римі існував жіночий день, який відзначали матрони. У цей день матрони - вільно народжені жінки, одружені, отримували від своїх чоловіків подарунки, були оточені любов'ю і увагою. Рабині теж отримували подарунки. І крім цього, господиня будинку, дозволяла невільницям в цей день відпочивати. Одягнені в кращий одяг, із запашними вінками на головах, римлянки приходили в храм богині Вести - хранительки домашнього вогнища.